GE 97589 F13DBX23/841/ECO 13W 4100K GX23-2 Base Case/10
- Premier# QD13/41 Case/10
GE F13DBX23/841/ECO is a 2-pin plugin CFL with a GX23-2 base. It uses 13W, runs on 120V, delivers 810 lumens and has a color temperature of 4100K.
| Watts | 13W |
|---|---|
| Lumens | 900 |
| Volts | 120V |
| Base Type | GX23-2 |
| Color Temperature | 4100K |
| CRI | 82 |
| Rated Hours | 10000 |
| Dimmable | No |
| Length (M.O.L.) Inches | 6.56 |
| Case Quantity | 72/6 |
| Manufacturer Part # | F13DTT/41 |
| Manufacturer Order # | 37559 |
| Premier Part # | QD13/41 |
Write your content here...