TCP 33113SP 13W Spring Lamp GU24 Base 27K Case/12
- Premier# CS013/G24
TCP 33113SP 13W Spring Lamp GU24 Base 27K
- Watts: 13
- Incandescent Equivalent: 60W
- Volts : 120
- Base: GU24
- Rated Hours: 10000
- Lumens: 900
- Kelvin: 2700
- M.O.L.: 3.6
- CRI: 82
- Case Quantity: 12
| Manufacturer | TCP |
|---|---|
| Watts | 13W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Lumens | 900 |
| Volts | 120V |
| Base Type | GU24 |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 82 |
| Rated Hours | 10,000 |
| Dimmable | No |
| Lamp Type | N/A |
| Length (M.O.L.) Inches | 3.6 |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Case Quantity | 12 |
| Manufacturer Part # | 33113SP |
| Manufacturer Order # | N/A |
| Premier Part # | CS013/G24 |
Write your content here...