TCP 1P3823-27K 23 Watt CFL PAR38 Flood Light
- Premier# CP3823
TCP 1P3823-27K 23 Watt CFL PAR38 Flood Light
- 23 Watts - replaces 90 Watt Incandescent
- 82 CRI
- 1200 Lumens
- 2700K Warm White
- Average Life Hours: 8000
- Medium Standard Base
- Premier# CP3823
| Manufacturer | TCP |
|---|---|
| Watts | 23W |
| Incandescent Equivalent | 90W |
| Lumens | 1200 |
| Volts | 120V |
| Base Type | E26 |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 82 |
| Rated Hours | 8,000 |
| Dimmable | No |
| Lamp Type | N/A |
| Length (M.O.L.) Inches | 5.4 |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Case Quantity | 12 |
| Manufacturer Part # | 1P3823-27K |
| Premier Part # | CP3823 |
Write your content here...