Satco S8203 13T2/GU24/2700K/120V/1PK 13W CFL Spiral GU24 Base 120V Case/12
- Premier# CS013/G24-SAT
Satco S8203 13T2/GU24/2700K/120V/1PK 13W CFL Spiral GU24 Base 120V Case/12
| Manufacturer | Satco |
|---|---|
| Watts | 13W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Lumens | 800 |
| Volts | 120V |
| Base Type | GU24 |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 82 |
| Rated Hours | 10,000 |
| Dimmable | No |
| Lamp Type | T2 Spiral |
| Length (M.O.L.) Inches | 3.63 |
| Diameter (Inches) | 1.81 |
| Case Quantity | 12 |
| Manufacturer Part # | S8203 |
| Manufacturer Order # | 13T2/GU24/2700K/120V/1PK |
| Premier Part # | CS013/G24-SAT |
Write your content here...