Satco S2259 80PAR38/HAL/XEN/FL /120V 80W Halogen PAR38 Flood
- Premier# IP80-10110 - Dimmable PAR38 Flood
Satco S2259 80PAR38/HAL/XEN/FL /120V 80W Halogen PAR38 Flood
| Manufacturer | Satco |
|---|---|
| Watts | 80W |
| Lumens | 1600 |
| Volts | 120V |
| CRI | N/A |
| Color Temperature | 3050K |
| Rated Hours | 1500 |
| Base Type | E26 |
| Lamp Type | PAR38 |
| Beam Angle | 30° |
| Dimmable | Yes |
| Diameter (Inches) | 4.75 |
| Length (M.O.L.) Inches | 5.31 |
| Manufacturer Part # | 80PAR38/HAL/XEN/FL /120V |
| Manufacturer Order # | S2259 |
| Premier Part # | IP80-10110 |
Write your content here...