Keystone KTLD-40-UV-SC1400-56-VDIM-W1 /PP LED Driver Pre-Programmed 1050mA
- Keystone KTLD-40-UV-SC1400-56-VDIM-W1 /PP LED Driver Pre-Programmed 1050mA
Keystone KTLD-40-UV-SC1400-56-VDIM-W1 /PP LED Driver Pre-Programmed 1050mA
| Manufacturer | Keystone |
|---|---|
| Volts | 120V |
| Input Current Max | N/A |
| Input Power Max | N/A |
| Input Frequency | 50/60Hz |
| Max. Current | N/A |
| Power Factor | >0.9 |
| THD Max | N/A |
| Output Current | 1050ma |
| Output Voltage | N/A |
| Output Power | N/A |
| Efficiency | N/A |
| Case Style | N/A |
| Dimmable | No |
| Length (M.O.L.) Inches | N/A |
| Width (Inches) | N/A |
| Height (Inches) | N/A |
| Maximum Temp | 60°C |
| Minimum Starting Temp | -40°C |
| Wet/Damp Rated | Damp Rated |
| Certifications | UL |
| Warranty | 5 Year |
| Manufacturer Part # | KTLD-40-UV-SC1400-56-VDIM-W1 /PP |
| Manufacturer Order # | KTLD-40-UV-SC1400-56-VDIM-W1 /PP |
| Premier Part # | KTLD-40-UV-SC1400-56-VDIM-W1 /PP |
Write your content here...