Keystone KTLD-12-1-0A38-FDIM /G-CP LED Driver 12W 120V 380mA Output
- Keystone KTLD-12-1-0A38-FDIM /G-CP
Keystone KTLD-12-1-0A38-FDIM /G-CP LED Driver 12W 120V 380mA Output
Keystone OEM LED Replacement Driver with 12W. 380mA output. 120V input. Phase control dimming. 6.50" long with Red & Blue wire leads.
| Manufacturer | Keystone |
|---|---|
| Volts | 120V |
| Input Current Max | 12W |
| Input Power Max | N/A |
| Input Frequency | 50/60Hz |
| Max. Current | N/A |
| Power Factor | >0.9 |
| THD Max | N/A |
| Output Current | 380mA |
| Output Voltage | N/A |
| Output Power | 12W |
| Efficiency | N/A |
| Case Style | N/A |
| Dimmable | Phase Control Dimming |
| Length (M.O.L.) Inches | 6.50 |
| Width (Inches) | N/A |
| Height (Inches) | N/A |
| Maximum Temp | N/A |
| Minimum Starting Temp | N/A |
| Wet/Damp Rated | N/A |
| Certifications | N/A |
| Warranty | 5 Year |
| Manufacturer Part # | KTLD-12-1-0A38-FDIM /G-CP |
| Manufacturer Order # | KTLD-12-1-0A38-FDIM /G-CP |
| Premier Part # | NLED1151 |
Write your content here...