Keystone KT-HBLED130-2C-850 Compact LED Highbay 130W 5000K $74.95 Sale
- Buy 6 for $74.95 each and save 44%
- Buy 20 for $65.95 each and save 51%
- Keystone KT-HBLED130-2C-850
Keystone KT-HBLED130-2C-850 Compact LED Highbay 130W 5000K $74.95 Sale
While supplies last! Crazy deal on a Keystone 130W LED Highbay with compact design. 130W 14,000 lumens with 5000K color temp. 5 year warranty and DLC listed. Only a few hundred in stock so hurry and get this deal that is more than half off a standard 130W LED Highbay.
Brochures & Cut Sheets
| Manufacturer | Keystone |
|---|---|
| Volts | 120-277V |
| HID Equivalent | 320W-400W |
| Watts | 130W |
| Lumens | 14,000 |
| Lumens Per Watt | 108 |
| CRI | >83 |
| Color Temperature | 5000K |
| Dimmable | 0-10V |
| Distribution | N/A |
| Finish | White |
| Length (M.O.L.) Inches | 22.5 |
| Height (Inches) | 1.8 |
| Width (Inches) | 12 |
| Wet/Damp Rated | N/A |
| Maximum Temp | 55ºC |
| Rated Hours | 50,000 |
| Warranty | 5 Year |
| Manufacturer Order # | KT-HBLED130-2C-850 |
| Premier Part # | KT-HBLED130-2C-850 |
Write your content here...