Hybec HY 02002 HY40W/DC 120V 40W Double Contact Ba15d Halogen (DISCONTINUED)
- (DISCONTINUED) - Premier# HY40W/DC
Hybec HY 02002 HY40W/DC 120V 40W Double Contact Ba15d Halogen
| Watts | 40W |
|---|---|
| Lumens | 56- |
| Volts | 120V |
| CRI | N/A |
| Color Temperature | 2800K |
| Rated Hours | 2000 |
| Base Type | BA15d |
| Lamp Type | Tubular Halogen |
| Dimmable | N/A |
| Diameter (Inches) | 0.375 |
| Length (M.O.L.) Inches | 2.44 |
| Manufacturer Part # | HY40W/DC |
| Manufacturer Order # | HY 02002 |
| Premier Part # | HLT30150S |
Write your content here...