GE 13577 F9BX/SPX27 2 Pin Single Tube 9 Watt 2700K Compact Fluorescent Bulb
- Premier# PL09/27K
- GE 13577 F9BXSPX27 9W 2-Pin Plug-in CFL Lamp 2700K
GE 13577 F9BX/SPX27 2 Pin Single Tube 9 Watt 2700K Compact Fluorescent Bulb
| Watts | 9W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent | N/A |
| Lumens | 590 |
| Volts | 120V |
| Base Type | G23 |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | N/A |
| Rated Hours | 10000 |
| Dimmable | No |
| Lamp Type | N/A |
| Length (M.O.L.) Inches | 6.44 |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Case Quantity | 72/6 |
| Manufacturer Part # | F9BX/SPX27 |
| Manufacturer Order # | 13577 |
| Premier Part # | PL09/27K |
Write your content here...