GE F13BX/827/ECO 2 Pin Single Tube 13 Watt 2700K GX23 Compact Fluorescent Bulb
- Premier# PL13/27
- F13BX/827/ECO
GE F13BX/827/ECO 2 Pin Single Tube 13 Watt 2700K GX23 Compact Fluorescent Bulb
| Watts | 13W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent | N/A |
| Lumens | 900 |
| Volts | 120V |
| Base Type | GX23 |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | N/A |
| Rated Hours | 10000 |
| Dimmable | No |
| Length (M.O.L.) Inches | 6.88 |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Case Quantity | N/A |
| Manufacturer Part # | F13BX/827/ECO |
| Manufacturer Order # | N/A |
| Premier Part # | PL13/27 |
Write your content here...