GE 97633 F42TBX/827/A/ECO 42W 4 Pin GX24Q-4 Base 2700K
- Premier# TR42/27
GE 97633 F42TBX/827/A/ECO is a 42W triple tube 4-pin plug-in CFL with a GX24Q-4 Base and 2700K color.
| Watts | 42W |
|---|---|
| Lumens | 3200 |
| Volts | 120V |
| Base Type | GX24q-4 |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 82 |
| Rated Hours | 10000 |
| Dimmable | No |
| Length (M.O.L.) Inches | 6.4 |
| Case Quantity | 10 |
| Manufacturer Part # | F42TBX/827/A/ECO |
| Manufacturer Order # | 97633 |
| Premier Part # | TR42/27 |
Write your content here...