GE 97630 F32TBX/830/A/ECO 32W 4 Pin GX24Q-3 Base 3000K Case/10
- Premier# TR32/30 Case/10
GE 97630 F32TBX/830/A/ECO is a 32W triple tube 4-pin plug-in CFL with a GX24Q-3 Base and 3000K color. Biax T/E Eco.
| Manufacturer | GE |
|---|---|
| Watts | 32W |
| Incandescent Equivalent | N/A |
| Lumens | 2400 |
| Volts | 120V |
| Base Type | GX24q-3 |
| Color Temperature | 3000K |
| CRI | 82 |
| Rated Hours | 10000 |
| Dimmable | No |
| Lamp Type | N/A |
| Length (M.O.L.) Inches | 5.81 |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Case Quantity | 10 |
| Manufacturer Part # | F32TBX/830/A/ECO |
| Manufacturer Order # | 97630 |
| Premier Part # | TR32/30 |
Write your content here...