GE 97617 F26TBX/841/A/ECO 26W 4-Pin GX24Q-3 Base 4100K 800 Series
- Premier# TR26/41
Triple Tube/Triple Biax Eco CFL plug-in lamp. 4100K Cool White. 800 Series with 82 CRI. GX24Q-3 base.
| Watts | 26W |
|---|---|
| Lumens | 1800 |
| Volts | 120V |
| Base Type | GX24q-3 |
| Color Temperature | 4100K |
| CRI | 82 |
| Rated Hours | 17,000 |
| Dimmable | No |
| Length (M.O.L.) Inches | 5.2 |
| Case Quantity | 10 |
| Manufacturer Part # | F26TBX/841/A/ECO |
| Manufacturer Order # | 97617 |
| Premier Part # | TR26/41 |
Write your content here...