GE 97576 F9DBX23/827/ECO 2-Pin Double Tube CFL 9W 2700K G23-2 Base
- Premier# QD09/27
GE 97576 F9DBX23/827/ECO 2-Pin Double Tube CFL 9W 2700K G23-2 Base
| Watts | 9W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent | 30W |
| Lumens | 550 |
| Volts | 120V |
| Base Type | G23/2 |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 82 |
| Rated Hours | 12,000 |
| Dimmable | No |
| Lamp Type | T4 |
| Length (M.O.L.) Inches | 4.3 |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Case Quantity | 10 |
| Manufacturer Part # | F9DBX23/827/ECO |
| Manufacturer Order # | 97576 |
| Premier Part # | QD09/27 |
Write your content here...