eldoLED FIELDSET OTI 85W UNV 2A3 1DIM DIM-1 FS J10 Programmable LED Driver
- eldoLED FieldSET Field-Programmable Indoor LED Driver OTi85W
eldoLED FIELDSET OTI 85W UNV 2A3 1DIM DIM-1 FS J10 Programmable LED Driver
Field programmable replacement LED Driver. 85W output power max. 120-277V universal voltage with 0-10V low voltage dimming. Replaces discontinued Lithonia Accudrive LED drivers. Often used to power 2x2 and 2x4 troffers as well as LED linears, strips and architectural fixtures. Use with the FieldSET LED Driver Programming Tool which provides visual and audible feedback programming.
| Volts | 120-277V |
|---|---|
| Input Current Max | 0.83A 120V or 0.36A 277V |
| Input Power Max | N/A |
| Input Frequency | 50-60 Hz |
| Max. Current | 85W |
| Power Factor | >0.9 |
| THD Max | <10%-20% |
| Output Current | 700-2300mA |
| Output Voltage | 10-55VDC |
| Output Power | 85W |
| Efficiency | 90-91% |
| Case Style | N/A |
| Dimmable | 0-10V |
| Length (M.O.L.) Inches | 16.73 |
| Width (Inches) | 1.15 |
| Height (Inches) | 1.0 |
| Maximum Temp | 55°C |
| Minimum Starting Temp | -40°C |
| Wet/Damp Rated | Damp |
| Certifications | N/A |
| Warranty | 5 Year |
| Manufacturer Part # | OTI-85W-UNV-2A3-1DIM-DIM-1-FS-J10 |
| Manufacturer Order # | OTI-85W-UNV-2A3-1DIM-DIM-1-FS-J10 |
| Premier Part # | OTI-85W-UNV-2A3-1DIM-DIM-1-FS-J10 |
Write your content here...