Q500T3/CL/240V Eiko 15176 500W 240V T-3 R7s Base Double-Ended
- Premier# NHAL0224
Q500T3/CL/240V Eiko 15176 500W 240V T-3 R7s Base Double-Ended
| Manufacturer | Eiko |
|---|---|
| Watts | 500W |
| Lumens | 9000 |
| Volts | 240V |
| CRI | N/A |
| Color Temperature | 2900K |
| Rated Hours | 2,000 |
| Base Type | R7S |
| Lamp Type | Double-Ended Halogen |
| Beam Angle | Horizontal |
| Dimmable | N/A |
| Diameter (Inches) | 0.40 |
| Length (M.O.L.) Inches | 4.69 |
| Manufacturer Part # | Q500T3/CL/240 |
| Manufacturer Order # | 15176 |
| Premier Part # | NHAL0224 |
Write your content here...