Eiko 00305 MR16 Halogen Projector Light Bulb 50W 130V GU10-Base
- Buy 24 for $6.95 each and save 22%
- Premier# EXN/GU10-E
Eiko #00305 - MR16 Halogen - Projector bulb - 130V GU10 50W
| Manufacturer | Eiko |
|---|---|
| Watts | 50W |
| Lumens | N/A |
| Volts | 130V |
| CRI | N/A |
| Color Temperature | 2700K |
| Rated Hours | 3500 |
| Base Type | GU10 |
| Lamp Type | MR16 |
| Beam Angle | N/A |
| Dimmable | N/A |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Length (M.O.L.) Inches | N/A |
| Manufacturer Part # | 00305 |
| Manufacturer Order # | 00305 |
| Premier Part # | EXN/GU10-E |
Write your content here...