Above All Lighting TRK 2x4 LED Retrofit Troffer 25W-38W 3000K-5000K
- Above All Lighting TRK 2x4 25W-38W
Above All Lighting TRK 2x4 LED Retrofit Kit 1-10V Dimming
The TRK LED Retrofit kit is designed to deliver even illumination from one end of the fixture to the other. One-piece retrofit kit with an enclosed steel-framed Center Basket. Upgrades the look of the fixture as well as the light output. Quick install with no need to remove existing fixture housing. Available in 2x2 and 2x4 configurations in various wattage/lumen packages and 3000K-5000K color temps. 1-10V dimmable comes standard.
Brochures & Cut Sheets
| Volts | 120-277V |
|---|---|
| HID Equivalent | 2-4 F32T8 |
| Fluorescent Equivalent | N/A |
| Watts | 25W-38W |
| Lumens | 3250-4560 |
| Lumens Per Watt | 120-130 |
| CRI | 80+ |
| Color Temperature | 3000K-5000K |
| Dimmable | 1-10V |
| Distribution | N/A |
| Finish | N/A |
| Length (M.O.L.) Inches | 46.62 |
| Height (Inches) | 2.97 |
| Width (Inches) | 20.59 |
| Wet/Damp Rated | Damp Rated |
| Maximum Temp | N/A |
| Rated Hours | 85,000 |
| Warranty | 5 Year |
| Manufacturer Part # | N/A |
| Manufacturer Order # | TRK24DXXLEDXX-DL |
Write your content here...