TCP 33118Q 18W Quad PL GU24 2700K CFL ***DISCONTINUED***
- Premier# QDGU18/27K ***DISCONTINUED***
TCP 33118Q 18W Quad PL GU24 2700K CFL
| Manufacturer | TCP |
|---|---|
| Watts | 18W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Lumens | 1150 |
| Volts | 120V |
| Base Type | GU24 |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 82 |
| Rated Hours | 10,000 |
| Dimmable | No |
| Lamp Type | Quad |
| Length (M.O.L.) Inches | 6.1 |
| Diameter (Inches) | 1.5 |
| Case Quantity | 12 |
| Manufacturer Part # | 33118Q |
| Manufacturer Order # | 33118Q |
| Premier Part # | QDGU18/27K |
Write your content here...