TCP 2R3016-41K 16W 4100K CFL R30 Flood 65W Equivalent
SKU
Add to Compare
CR3016/41
Special Price
$3.89
Regular Price
$5.95
- Premier# CR3016/41
TCP 2R3016-41K 16W 4100K CFL R30 Flood 65W Equivalent
- Watts: 16
- Incandescent Equivalent: 65W
- Volts : 120
- Base: Medium
- Rated Hours: 8000
- Lumens: 750
- Kelvin: 4100K
- M.O.L.: 5.7
- CRI: 82
- Case Quantity: 12
| Manufacturer | TCP |
|---|---|
| Watts | 16W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Lumens | 750 |
| Volts | 120V |
| Base Type | E26 |
| Color Temperature | 4100K |
| CRI | 82 |
| Rated Hours | 8,000 |
| Dimmable | No |
| Lamp Type | Reflector |
| Length (M.O.L.) Inches | 5.7 |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Case Quantity | 12 |
| Manufacturer Part # | 2R301641K |
| Manufacturer Order # | N/A |
| Premier Part # | CR3016/41 |
Write your content here...