Satco S2257 70PAR38/HAL/XEN/FL/120V 70W Halogen PAR38 Flood Case/10
- Premier# IP70-10110 - 70W Halogen PAR38 Flood
Satco S2257 70PAR38/HAL/XEN/FL/120V 70W Halogen PAR38 Flood - Case of 10
| Manufacturer | Satco |
|---|---|
| Watts | 70W |
| Lumens | 1380 |
| Volts | 120V |
| CRI | N/A |
| Color Temperature | 3000K |
| Rated Hours | 1500 |
| Base Type | E26 |
| Lamp Type | PAR38 |
| Beam Angle | N/A |
| Dimmable | Yes |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Length (M.O.L.) Inches | N/A |
| Manufacturer Part # | 70PAR38/HAL/XEN/FL/120V |
| Manufacturer Order # | S2257 |
| Premier Part # | IP70-10110 |
Write your content here...