Satco S2246 39PAR38/HAL/XEN/FL/120V Sylvania 10712 39PAR38HALNFL25LL120V 39W Halogen PAR38 Case/10
- Premier# IP39-10410 - Satco S2246
- 39PAR38/HAL/XEN/FL/120V - 39W Halogen PAR38
Satco S2246 39PAR38/HAL/XEN/FL/120V Sylvania 39PAR38HALNFL25LL120V 39W Halogen PAR38 Flood
| Manufacturer | Satco |
|---|---|
| Watts | 39W |
| Lumens | 530 |
| Volts | 120V |
| CRI | N/A |
| Color Temperature | 2900K |
| Rated Hours | 1500 |
| Lamp Type | PAR38 |
| Beam Angle | N/A |
| Dimmable | Yes |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Length (M.O.L.) Inches | N/A |
| Manufacturer Part # | 39PAR38/HAL/XEN/FL/120V/39PAR38HALNFL25LL120V |
| Manufacturer Order # | S2246/10712 |
| Premier Part # | IP39-10410 |
Write your content here...