Satco S2237 60PAR30/HAL/XEN/NFL/120V Sylvania 17198 60W Halogen PAR30 Narrow Flood
- Buy 30 for $9.70 each and save 8%
- Premier# IP60-10110 - 60W Short Neck Halogen PAR30
Satco S2237 60PAR30/HAL/XEN/NFL/120V 60W Halogen PAR30 Narrow Flood. Cross reference use Sylvania 17198 60PAR30HALNFL50 120V
| Manufacturer | Satco |
|---|---|
| Watts | 60W |
| Lumens | 1090 |
| Volts | 120V |
| CRI | N/A |
| Color Temperature | 3000K |
| Rated Hours | 1500 |
| Base Type | E26 |
| Lamp Type | PAR30 |
| Beam Angle | N/A |
| Dimmable | Yes |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Length (M.O.L.) Inches | N/A |
| Manufacturer Part # | 60PAR30/HAL/XEN/NFL/120V |
| Manufacturer Order # | S2237 |
| Premier Part # | IP60-10110 |
Write your content here...