Satco S2234 39PAR30/HAL/XEN/NFL/120V 39W Halogen PAR30 Narrow Flood
- Premier# IP39-10210 - 39W Short Neck Halogen PAR30
Satco S2234 39PAR30/HAL/XEN/NFL/120V - 34° 39W Short Neck Halogen PAR30 Narrow Flood
| Manufacturer | Satco |
|---|---|
| Watts | 39W |
| Lumens | 530 |
| Volts | 120V |
| CRI | N/A |
| Color Temperature | 2900K |
| Rated Hours | 1500 |
| Base Type | E26 |
| Lamp Type | PAR30 |
| Beam Angle | N/A |
| Dimmable | Yes |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Length (M.O.L.) Inches | N/A |
| Manufacturer Part # | 39PAR30/HAL/XEN/NFL/120V |
| Manufacturer Order # | S2234 |
| Premier Part # | IP39-10210 |
Write your content here...