Westinghouse 0702200 PL-L 40/835 40W BIAX 3500K 4-Pin CFL
- Premier# PLL40/35
Westinghouse 0702200 PL-L 40/835
Westinghouse's 0702200 is a 40W CFL PLL with a color temperature of 3500K. 2G11 4-pin Base.
| Watts | 40W |
|---|---|
| Lumens | 3200 |
| Volts | 120V |
| Color Temperature | 3500K |
| CRI | 82 |
| Rated Hours | 20,000 |
| Dimmable | N/A |
| Length (M.O.L.) Inches | N/A |
| Case Quantity | 25 |
| Manufacturer Part # | PL-L 40/835 |
| Manufacturer Order # | 0702200 |
| Premier Part # | PLL40/35 |
Write your content here...