Osram 21872 F025/950/36" Sylvania Octron 950 Fluorescent T8 3' 30/Case
- Premier# F25/950OCTRON-O (Case/30)
90+ CRI Fluorescent T8 tubes from Sylvania. Octron 950 fluorescent T8 lamps come in 20", 24", 30", 46", 40", 48" and 60".
| Manufacturer | Sylvania |
|---|---|
| Watts | 25W |
| Lumens | 1250 |
| Lumens Per Watt | 50 |
| Volts | Ballast Dependent |
| Color Temperature | 5000K |
| Base Type | G13 |
| CRI | 90 |
| Rated Hours | 15,000-20,000 |
| Dimmable | N/A |
| Length (M.O.L.) Inches | 36.0 |
| Diameter (Inches) | 1.0 |
| Case Quantity | 30 |
| Manufacturer Part # | F025/950/36" |
| Manufacturer Order # | 21872 |
| Premier Part # | F25/950OCTRON-O |
Write your content here...