Keystone KTLD-36-UV-1200-VDIM-AF6 1200mA AF6 Case
- Premier# NSB0942
- Keystone KTLD-36-UV-1200-VDIM-AF6
Keystone KTLD-36-UV-1200-VDIM-AF6 1100mA AF6 Case
| Manufacturer | Keystone |
|---|---|
| Volts | 120-277V |
| Input Current Max | 10A @ 120V |
| Input Power Max | N/A |
| Input Frequency | 50/60Hz |
| Max. Current | 0.42A @ 120V |
| Power Factor | >0.9 |
| THD Max | <20% under 120-277V |
| Output Current | 1200mA |
| Output Voltage | 15-30V |
| Output Power | 36W |
| Efficiency | 85% |
| Case Style | AF6 |
| Dimmable | 0-10V |
| Length (M.O.L.) Inches | 6.90 |
| Width (Inches) | 1.31 |
| Height (Inches) | 0.82 |
| Maximum Temp | 60°C |
| Minimum Starting Temp | -40°C |
| Wet/Damp Rated | Damp Rated |
| Certifications | UL |
| Warranty | 5 Year |
| Manufacturer Part # | KTLD-36-UV-1200-VDIM-AF6 |
| Manufacturer Order # | KTLD-36-UV-1200-VDIM-AF6 |
| Premier Part # | NSB0942 |
Write your content here...