GE 97561 F9BX/841/ECO 2 Pin Single Tube 9 Watt 4100K CFL G23 Base
- Premier# PL09/41
GE 97561 F9BX/841/ECO 2 Pin Single Tube 9 Watt 4100K CFL G23 Base
| Watts | 9W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent | N/A |
| Lumens | 600 |
| Volts | 120V |
| Base Type | G23 |
| Color Temperature | 4100K |
| CRI | 82 |
| Rated Hours | 10000 |
| Dimmable | No |
| Lamp Type | T4 |
| Length (M.O.L.) Inches | 6.6 |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Case Quantity | 10 |
| Manufacturer Part # | F9BX/814/ECO |
| Manufacturer Order # | 97561 |
| Premier Part # | PL09/41 |
Write your content here...