GE 97554 F7BX/827/ECO 2 Pin Single Tube 7 Watt 2700K CFL G23 Base
- Premier# PL07/27
GE 97554 F7BX/827/ECO 2 Pin Single Tube 7 Watt 2700K CFL G23 Base
| Watts | 7W |
|---|---|
| Incandescent Equivalent | N/A |
| Lumens | 425 |
| Volts | 120V |
| Base Type | G23 |
| Color Temperature | 2700K |
| CRI | 82 |
| Rated Hours | 10000 |
| Dimmable | No |
| Lamp Type | T4 |
| Length (M.O.L.) Inches | 5.31 |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Case Quantity | 10 |
| Manufacturer Part # | F7BX/827/ECO |
| Manufacturer Order # | 97554 |
| Premier Part # | PL07/27 |
Write your content here...