Eiko SEN5A-SPPR-WH 13861 White PIR Motion Sensor 12-24V Screw-In 0-10V 8' to 40'
- Buy 20 for $32.95 each and save 6%
- Buy 75 for $28.95 each and save 17%
- Premier# NSENS0085
- Eiko SEN5A-SPPR-WH 13861
Eiko SEN5A-SPPR-WH 13861 Daylight Harvesting / Occ Sensor
Add an Eiko Occ Sensor to your fixture and reap the energy savings! Stand-alone PIR motion sensor. 12-24V. Screw-in. 0-10V dimming. 8'-40' mounting distance. White color. IP65 rated. Parameters set by SEN5A-ACT
Brochures & Cut Sheets
| Manufacturer | Eiko |
|---|---|
| Volts | 12V-24V |
| Output Voltage | 0-10V |
| Mounting | Ceiling/Wall/Screw-In |
| Current Draw | 50mA |
| Dimming Load | N/A |
| Relay Current Reqs | N/A |
| Switching Load | N/A |
| Recommended Power Pack | N/A |
| Motor Load | N/A |
| Diameter (Inches) | 2.15 |
| Height (Inches) | 1.8 |
| Warranty | 5 Years |
| Manufacturer Part # | SEN5A-SPPR-WH |
| Premier Part # | NSENS0085 |
Write your content here...