EIKO 2-Pin Double Tube CFL QUAD9/35K 9W G23-2 Base 3500K
SKU
Add to Compare
QD09/35
Special Price
$4.50
Regular Price
$5.95
- Premier# QD09/35
EIKO 2-Pin Double Tube CFL QUAD9/35K 9W G23-2 Base 3500K
- 9 Watts
- 120V
- 82 CRI
- 550 Lumens
- 10,000 Hours
- 3500K
- M.O.L.: 4.3
- G23-2 Base
- Case Quantity: 72
- Premier# QD09/35
| Manufacturer | Eiko |
|---|---|
| Watts | 9W |
| Incandescent Equivalent | 30W |
| Lumens | 550 |
| Volts | 120V |
| Base Type | G23/2 |
| Color Temperature | 3500K |
| CRI | 82 |
| Rated Hours | 10,000 |
| Dimmable | No |
| Lamp Type | T4 |
| Length (M.O.L.) Inches | 4.3 |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Case Quantity | 10 |
| Manufacturer Part # | QUAD9/35K |
| Premier Part # | QD09/35 |
Write your content here...