ATR CDM150/T6/830 G12 150W Incandescent 3000K 9800 Lumens
- Premier# NINC0025
ATR CDM150/T6/830 G12 150W Incandescent 3000K 9800 Lumens
| Manufacturer | ATR Lighting |
|---|---|
| Watts | 150W |
| Lumens | 14000 |
| Volts | 120V |
| CRI | 85 |
| Color Temperature | 3000K |
| Rated Hours | 12,000 |
| Base Type | G12 |
| Lamp Type | T6 |
| Dimmable | N/A |
| Diameter (Inches) | 0.750 |
| Length (M.O.L.) Inches | 4.340 |
| Manufacturer Part # | CDM150/T6/830 |
| Manufacturer Order # | 232728 |
| Premier Part # | NINC0025 |
Write your content here...