40R14/MED/FL Sylvania 14819 40 Watt R14 E26 Incandescent Reflector Flood Lamp Case/6
- Premier# IR40-10100
- Sylvania 14819 40R14/RP/120V
40R14/MED/FL 40 Watt R14 E26 Incandescent Reflector Flood Lamp - Sold by the Case/6
| Watts | 40W |
|---|---|
| Lumens | 340 |
| Volts | 120V |
| CRI | N/A |
| Color Temperature | N/A |
| Rated Hours | 1500 |
| Base Type | E26 |
| Lamp Type | Flood |
| Beam Angle | N/A |
| Dimmable | N/A |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Length (M.O.L.) Inches | N/A |
| Manufacturer Part # | 40R14/RP/120V |
| Manufacturer Order # | 14819 |
| Premier Part # | IR40-10100 |
Write your content here...