40A15FR/CS 40 Watt 130 Volt A15 E12 Candelabra Base Frosted Incandescent
- Premier# 40A15FR/CS
40A15FR/CS 40 Watt 130 Volt A15 E12 Candelabra Base Frosted Incandescent
| Watts | 40W |
|---|---|
| Lumens | 350 |
| Volts | 130V |
| CRI | 100 |
| Color Temperature | 2700K |
| Rated Hours | 2500 |
| Base Type | E12 |
| Lamp Type | Clear Incandescent |
| Beam Angle | N/A |
| Dimmable | N/A |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Length (M.O.L.) Inches | N/A |
| Manufacturer Part # | 40A15FR/CS |
| Manufacturer Order # | 40A15FR/CS |
| Premier Part # | 40A15FR/CS |
Write your content here...