300PAR56/MFL 120V 300W PAR56 Halogen GX16d Two-Prong Base
- Premier# IP99-20300
300PAR56/MFL 120V 300W PAR56 Halogen GX16d Two-Prong Base
| Watts | 300W |
|---|---|
| Lumens | N/A |
| Volts | 120V |
| CRI | N/A |
| Color Temperature | 2700K |
| Rated Hours | 2500 |
| Base Type | GX16d |
| Lamp Type | PAR Halogen |
| Beam Angle | MFL |
| Dimmable | Yes |
| Diameter (Inches) | N/A |
| Length (M.O.L.) Inches | N/A |
| Manufacturer Part # | 300PAR56/MFL |
| Manufacturer Order # | 300PAR56/MFL |
| Premier Part # | IP99-20300 |
Write your content here...