***Discontinued*** Philips EYC 378091 GU5.3 75W 12V MR16 Halogen 3000K 36°
- ***Discontinued*** Premier# NHAL0189
Philips EYC 378091 GU5.3 75W 12V MR16 Halogen 3000K 36°
| Watts | 75W |
|---|---|
| Lumens | 1410 |
| Volts | 12V |
| CRI | N/A |
| Color Temperature | 3000K |
| Rated Hours | 6000 |
| Base Type | GU5.3 |
| Lamp Type | MR16 |
| Dimmable | No |
| Diameter (Inches) | 2.0 |
| Length (M.O.L.) Inches | 1.87 |
| Manufacturer Part # | EYC |
| Manufacturer Order # | 378091 |
| Premier Part # | NHAL0189 |
Write your content here...